Description
Taurus G3 Semi Auto Pistol in 9mm. Striker fired action with 4 in stainless barrel. Right handed manual safety. Black polymer frame with under barrel rail and black slide. 10 round magazine.
Taurus G3 Semi Auto Pistol in 9mm. Striker fired action with 4 in stainless barrel. Right handed manual safety. Black polymer frame with under barrel rail and black slide. 10 round magazine.
| Weight | 2.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.500 × 6.000 × 2.000 in |
| upc | 725327627241 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Striker Fired |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Black Polymer |
| magazine | 2 10 rd. |
| sights | White Dot Front, Adj. Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.