Description
Taurus G3C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Compact, 3.2″ Barrel, Matte Finish, Cyan Frame w/Black Splatter, Black Slide, Fixed Front Sight With Drift Adjustable Rear Sight, 12 Rounds, 3 Magazines 1-G3C931-SP4
Taurus G3C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Compact, 3.2″ Barrel, Matte Finish, Cyan Frame w/Black Splatter, Black Slide, Fixed Front Sight With Drift Adjustable Rear Sight, 12 Rounds, 3 Magazines 1-G3C931-SP4
| Weight | 38.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 6.250 × 2.000 in |
| upc | 725327937616 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 3.2" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 12+1 |
| color | Black, Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cyan Blue Frame/ Black Slide |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Cyan w/ Black Splatter Polymer |
| magazine | 3 12 rd. |
| sights | FT: Fixed White Dot RR: Adjustable White Dot |
| stock | Cyan Blue W/ Blk Splatter/Textured Polymer Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.