Description
Springfield XD40, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Sub-Compact, 40 S&W, 3″ Barrel, Stainless Slide, Black Frame, Fixed Sights, 9 Rounds, 2 Magazines XD9822
Springfield XD40, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Sub-Compact, 40 S&W, 3″ Barrel, Stainless Slide, Black Frame, Fixed Sights, 9 Rounds, 2 Magazines XD9822
| Weight | 62.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.750 × 10.000 × 2.250 in |
| upc | 706397853464 |
| brand | Springfield Armory |
| barrel_length | 3" |
| caliber_or_gauge | 40 S&W |
| capacity | 9 Rounds |
| color | Silver, Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Polymer Frame |
| magazine | 2 9 rd. |
| sights | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.