Description
.44 Magnum Mark XIX 6-Inch Barrel Black w/Tiger Stripes
.44 Magnum Mark XIX 6-Inch Barrel Black w/Tiger Stripes
| Weight | 6.225 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.500 × 10.500 × 3.250 in |
| upc | 761226088059 |
| brand | Magnum Research |
| barrel_length | 6.0" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 8 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Tiger Stripes |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Black Rubber |
| magazine | 1 8 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-18 |
| sights | Fixed |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.