Description
WTHBY VHH65PPR6B VGD OUTFITTER 6.5 PRC
WTHBY VHH65PPR6B VGD OUTFITTER 6.5 PRC
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 747115454006 |
| brand | Weatherby |
| barrel_length | 24 #2 Spiral Fluted Barrel/ Rifling: 1-8 RH |
| caliber_or_gauge | 6.5 PRC |
| capacity | 3+1 |
| color | Graphite Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Graphite Black Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Tan Polymer w/Brown & White |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Hand Painted Sponge Pattern/ Monte Carlo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.