Additional information
| Weight | 11.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.500 × 12.000 × 4.000 in |
| upc | 811607036947 |
| brand | Kriss USA |
| barrel_length | 5.5 |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | FDE Multi-Coat Cerakote |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | FDE MC Polymer |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Low Profile Flip Sights |








Reviews
There are no reviews yet.