Additional information
| Weight | 14.600 lbs |
|---|---|
| upc | 811607037029 |
| brand | Kriss USA |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 40 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | MultiCam Alpine |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | 6-Position Adjustable Stock |
| magazine | 1 40 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Low Profile Flip Sights |








Reviews
There are no reviews yet.