Additional information
| Weight | 13.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.000 × 11.000 × 4.000 in |
| upc | 810237024652 |
| brand | Kriss USA |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 10MM AUTO |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Flat Dark Earth |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Fixed M4 Stock |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Low Profile Flip Sights |







Reviews
There are no reviews yet.