Description
Taurus GX4, Semi-automatic, Striker Fired, Compact Polymer Frame Pistol, 9MM, 3″ Barrel, Matte Finish Slide, Digital Camo Finish Frame, Trigger Safety, Fixed Sights, 11 Rounds, 2 Magazines 1-GX4M931-EN2
Taurus GX4, Semi-automatic, Striker Fired, Compact Polymer Frame Pistol, 9MM, 3″ Barrel, Matte Finish Slide, Digital Camo Finish Frame, Trigger Safety, Fixed Sights, 11 Rounds, 2 Magazines 1-GX4M931-EN2
| Weight | 43.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.500 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 725327939368 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 3" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 11 Rounds |
| color | Camo |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Digital Camo Polymer |
| magazine | 2 11 rd. |
| sights | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.