Description
Taurus G3C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.2″ Barrel, Matte Finish, Black, Manual Safety, AmeriGlo Front Night Sight, 12 Round, 3 Magazines 1-G3C931-TL1
Taurus G3C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.2″ Barrel, Matte Finish, Black, Manual Safety, AmeriGlo Front Night Sight, 12 Round, 3 Magazines 1-G3C931-TL1
| Weight | 37.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 6.000 × 2.000 in |
| upc | 725327934998 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 3.2" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 12 ROUNDS |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLUED |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Black Polymer |
| magazine | 3 12 rd. |
| sights | Night Sight Front Only |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.