Description
Taurus 1TX2233110 TX22C Compact 22 LR 10+1 3.60″ Black Barrel, Slide & Polymer Frame, Rubber Grips
Taurus 1TX2233110 TX22C Compact 22 LR 10+1 3.60″ Black Barrel, Slide & Polymer Frame, Rubber Grips
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 725327939832 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 3.6000 |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLUED |
| firearm_action | Striker Fired |
| frame | Polymer Frame |
| magazine | 2 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | White Dot Adjustable Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.