Description
CAN BE FIRED WITH STOCK FOLDED
CAN BE FIRED WITH STOCK FOLDED
| Weight | 6.800 lbs |
|---|---|
| upc | 640832003963 |
| brand | Kel-Tec |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | PARKERIZED |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Tan Synthetic |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | Peep Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.