Description
SHORT STROKE PISTON
SHORT STROKE PISTON
| Weight | 12.250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.100 × 11.200 × 4.200 in |
| upc | 859890005387 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 6.8mm SPC Rem |
| capacity | 30+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | O.D. Green (ODG) |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | LWRC Compact Adjustable Stock |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" RH |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.