Description
SIX8A5RB16CAC CALI COMPLIANT
SIX8A5RB16CAC CALI COMPLIANT
| Weight | 11.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.500 × 11.500 × 4.500 in |
| upc | 852993007425 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16.1" |
| caliber_or_gauge | 6.8mm SPC Rem |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | LWRC Compact Adjustable Stock |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" RH |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.