Description
Savage MSR 15 Recon, Semi-automatic Rifle, 6.8SPC, 18″ Heavy Barrel, Matte Finish, Black, Magpul CTR Stock, Free-Float M-LOK Handguard, 25 Rounds, PRI Magazine 22932
Savage MSR 15 Recon, Semi-automatic Rifle, 6.8SPC, 18″ Heavy Barrel, Matte Finish, Black, Magpul CTR Stock, Free-Float M-LOK Handguard, 25 Rounds, PRI Magazine 22932
| Weight | 186.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.750 × 9.500 × 4.750 in |
| upc | 11356229328 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 18" |
| caliber_or_gauge | 6.8mm SPC Rem |
| capacity | 25 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Magpul CTR Stock w/Hogue Grip |
| magazine | 1 25 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | None |
| stock | Magpul CTR |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.