Description
Savage Arms 58133 110 Hog Hunter 400 Legend 4+1 18″ Threaded Carbon Steel, Black Barrel/Rec, OD Green Synthetic AccuFit Stock, AccuTrigger, Adj. Iron Sights
Savage Arms 58133 110 Hog Hunter 400 Legend 4+1 18″ Threaded Carbon Steel, Black Barrel/Rec, OD Green Synthetic AccuFit Stock, AccuTrigger, Adj. Iron Sights
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 11356581327 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 18" Sporter Barrel |
| caliber_or_gauge | 400 Legend |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.