Description
SAV 58040 110 TRAIL HUNTER 300 WSM
SAV 58040 110 TRAIL HUNTER 300 WSM
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 11356580405 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 24 Medium Heavy/ Threaded w/ Thread Protector |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Short Magnum |
| capacity | 21 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Tungsten Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | OD Hogue Overmold |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |
| stock | Hogue OD Green Overmolded/ AccuStock w/ AccuFit |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.