Description
Savage 110 Ultralite, Bolt Action Rifle, 6.5 PRC, 24″ PROOF Research Threaded Barrel, Matte Finish, Black, Gray Polymer Stock, AccuTrigger, Detachable Box Magazine, 2 Rounds, Left Hand 57719
Savage 110 Ultralite, Bolt Action Rifle, 6.5 PRC, 24″ PROOF Research Threaded Barrel, Matte Finish, Black, Gray Polymer Stock, AccuTrigger, Detachable Box Magazine, 2 Rounds, Left Hand 57719
| Weight | 151.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.600 × 8.600 × 3.700 in |
| upc | 11356577191 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 24.0000 |
| caliber_or_gauge | 6.5 PRC |
| capacity | 2 + 1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Melonite Blued Finish |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Grey Synthetic With AccuFit |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Skeletonized Stainless Steel |
| sights | No Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.