Description
Savage 110 Carbon Predator, Bolt Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 18″ Proof Threaded Barrel, Gray Synthetic Stock, Matte Finish, Black, Right Hand, 4 Rounds, Includes (1) AICS Detachable Magazine 57935
Savage 110 Carbon Predator, Bolt Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 18″ Proof Threaded Barrel, Gray Synthetic Stock, Matte Finish, Black, Right Hand, 4 Rounds, Includes (1) AICS Detachable Magazine 57935
| Weight | 156.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.250 × 3.000 in |
| upc | 11356579355 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 22 PR Carbon Fiber Wrapped Stainless/ Threaded |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4+1 |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Textured Accustock |
| magazine | 1 4 rd. AICS Magazine |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Gray Granite Synthetic AccuStock w/ AccuFit |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.