Additional information
| Weight | 11.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.500 × 9.000 × 3.500 in |
| upc | 82442960814 |
| brand | Sako |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Magnum |
| capacity | 3 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote Barrel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Rougtech Tan Stock |
| magazine | 1 3 Rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |








Reviews
There are no reviews yet.