Description
Ruger Precision, Bolt-Action Rifle, 6MM Creedmoor, 26″ Cold Hammer-Forged, 5R Rifling, Cerakote Finish, Ruger Precision Stock, M-LOK Handguard, 10Rd 18085
Ruger Precision, Bolt-Action Rifle, 6MM Creedmoor, 26″ Cold Hammer-Forged, 5R Rifling, Cerakote Finish, Ruger Precision Stock, M-LOK Handguard, 10Rd 18085
| Weight | 264.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.250 × 9.500 × 5.500 in |
| upc | 736676180851 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 26" |
| caliber_or_gauge | 6MM Creedmoor |
| capacity | 10+1 |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Gray Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Ruger Precision MSR Stock |
| magazine | 2 10 rd. MAGPUL PMAG Magazines |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | No Sights |
| stock | MSR Stock/ Magpul MOE K2+ Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.