Description
Ruger Precision Rifle, Bolt Action, 308 Winchester, 20″ Medium Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock and 15″ M-LOK Handguard, 10Rd 18028
Ruger Precision Rifle, Bolt Action, 308 Winchester, 20″ Medium Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock and 15″ M-LOK Handguard, 10Rd 18028
| Weight | 215.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 10.000 × 5.500 in |
| upc | 736676180288 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 10+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Ruger Precision MSR Stock |
| magazine | 2 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |
| stock | Folding/ Adjustable/ Oversized Bolt Handle |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.