Description
Ruger Precision Rifle, Bolt Action, 300 Win Mag, 26″ Heavy Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock and 18″ M-LOK Handguard, 5Rd 18081
Ruger Precision Rifle, Bolt Action, 300 Win Mag, 26″ Heavy Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock and 18″ M-LOK Handguard, 5Rd 18081
| Weight | 311.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.000 × 10.500 × 6.500 in |
| upc | 736676180813 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 26" |
| caliber_or_gauge | 300 |
| capacity | 5+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Ruger Precision MSR Stock |
| magazine | 2 5 rd. AI-Style |
| rate_of_twist | 1-in-9 |
| sights | No Sights |
| stock | Folding/ Adjustable/ Oversized Bolt Handle/ MSR |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.