Description
Ruger American Rifle Predator, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 22″ Threaded Barrel(5/8″ -24), Matte Black Finish, Alloy Steel, Moss Green Composite Stock, Left Hand, 4Rd Rotary Magazine 16977
Ruger American Rifle Predator, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 22″ Threaded Barrel(5/8″ -24), Matte Black Finish, Alloy Steel, Moss Green Composite Stock, Left Hand, 4Rd Rotary Magazine 16977
| Weight | 131.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.750 × 5.750 × 2.500 in |
| upc | 736676169771 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 Threaded Barrel |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Moss Green Composite |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Moss Green Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.