Description
Ruger American Rifle Predator, Bolt-Action Rifle, 22-250 Rem, 22″ Threaded Barrel, Matte Black Finish, Alloy Steel, Moss Green Composite Stock, 4Rd Rotary Magazine 06945
Ruger American Rifle Predator, Bolt-Action Rifle, 22-250 Rem, 22″ Threaded Barrel, Matte Black Finish, Alloy Steel, Moss Green Composite Stock, 4Rd Rotary Magazine 06945
| Weight | 130.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.750 × 6.100 × 2.500 in |
| upc | 736676069453 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 Threaded Barrel |
| caliber_or_gauge | 22-250 Remington |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Moss Green Composite |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |
| stock | Moss Green Composite |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.