Description
Ruger American, Bolt-Action Rifle, 270 Winchester, 22″ Barrel, Matte Finish, Synthetic Stock, Black, with Vortex Crossfire II, 3-9X40 BDC Reticle, 1 Magazine, $ Rounds, Right Hand 16932
Ruger American, Bolt-Action Rifle, 270 Winchester, 22″ Barrel, Matte Finish, Synthetic Stock, Black, with Vortex Crossfire II, 3-9X40 BDC Reticle, 1 Magazine, $ Rounds, Right Hand 16932
| Weight | 165.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.300 × 9.800 × 4.500 in |
| upc | 736676169320 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 270 Caliber |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |
| stock | Black Composite |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.