Description
Ruger American Rifle Standard, Bolt-Action Rifle, 7mm-08 Rem, 22″ Barrel, Matte Black Finish, Alloy Steel, Black Composite Stock, 4Rd 06906
Ruger American Rifle Standard, Bolt-Action Rifle, 7mm-08 Rem, 22″ Barrel, Matte Black Finish, Alloy Steel, Black Composite Stock, 4Rd 06906
| Weight | 125.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.500 × 6.000 × 2.250 in |
| upc | 736676069064 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 7mm-08 Remington |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | No Sights |
| stock | Black Composite |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.