Description
Ruger 10/22 Target, Semi-automatic Rifle, 22 LR, 16.1″ Threaded Barrel, Satin Blued Finish, Black Laminate Thumbhole Stock, 10Rd Rotary Magazine 21186
Ruger 10/22 Target, Semi-automatic Rifle, 22 LR, 16.1″ Threaded Barrel, Satin Blued Finish, Black Laminate Thumbhole Stock, 10Rd Rotary Magazine 21186
| Weight | 117.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.500 × 5.900 × 2.750 in |
| upc | 736676211869 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 16.13" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 10+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Black Laminate Thumbhole |
| magazine | 1 10 rd. Detachable Rotary Mag |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | No Sights |
| stock | Black Laminate With Thumbhold Stock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.