Description
Rock Island LI-ON SA Shotgun in 12 Ga. 28 inch vent rib barrel with fiber optic front sight. 3 in chambers. Includes F, M, IC chokes. RealTree True Timber polymer furniture, receiver and barrel. 5 round tube magazine.
Rock Island LI-ON SA Shotgun in 12 Ga. 28 inch vent rib barrel with fiber optic front sight. 3 in chambers. Includes F, M, IC chokes. RealTree True Timber polymer furniture, receiver and barrel. 5 round tube magazine.
| Weight | 9.450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.500 × 6.500 × 3.000 in |
| upc | 812285025902 |
| brand | Rock Island Armory |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 5 + 1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Realtree Timber |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Realtree Timber Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.