Description
Rock Island Carina Pump Shotgun in 12 Ga. 28 in. with 3 in. chambers. Mobil choke system. Black vent rib barrel and receiver. 4 round tube magazine. Wood stock with recoil pad. Fiber optic front sight.
Rock Island Carina Pump Shotgun in 12 Ga. 28 in. with 3 in. chambers. Mobil choke system. Black vent rib barrel and receiver. 4 round tube magazine. Wood stock with recoil pad. Fiber optic front sight.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 812285025759 |
| brand | Rock Island Armory |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 5 + 1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Parkerized |
| firearm_action | Pump Action |
| grip | Walnut |
| magazine | |
| sights | Front Bead |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.