Additional information
| Weight | 8.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.500 × 11.500 × 3.500 in |
| upc | 604206201201 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | A2 Stock/Pistol Grip |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | 7075 Forged XM15-E2S |
| sights | No Sights |








Reviews
There are no reviews yet.