Description
NP3 Coated Bolt Carrier/ Receiver Tension Screws
NP3 Coated Bolt Carrier/ Receiver Tension Screws
| Weight | 14.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 847313011459 |
| brand | POF USA |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Burnt Bronze Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Mission First Tactical Stock |
| magazine | 1 30 rd. MFT Magazine |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Gen4 Billet Lower Receiver |
| sights | No Sights |
| stock | Mission First Tactical Minimalist |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.