Description
FDE MAGPUL MOE FURNITURE
FDE MAGPUL MOE FURNITURE
| Weight | 9.550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.500 × 11.500 × 3.500 in |
| upc | 604206201621 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | FDE Magpul MOE Furniture |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Aluminum |
| sights | Fixed Front/Carry Handle Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.