Description
15″ M-LOK RAIL
15″ M-LOK RAIL
| Weight | 8.500 lbs |
|---|---|
| upc | 819644021766 |
| brand | American Tactical Inc-ATI |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | A2 Stock |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Metal Reinforced Polymer |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.