Description
This is a single action black powder revolver kit with Leather bullet pouch and Replica Civil War era flap holster. Extra cylinder w/bullet nipples installed
$331.32
Out of stock
This is a single action black powder revolver kit with Leather bullet pouch and Replica Civil War era flap holster. Extra cylinder w/bullet nipples installed
| Weight | 4.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.250 × 7.000 × 2.625 in |
| upc | 744253000867 |
| brand | North American Arms |
| barrel_length | 1 5/8" |
| caliber_or_gauge | 22 REV |
| capacity | 5 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| sights | Fixed |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.