Description
LWRC REPRMKIIR65BPR22SC R.E.P.R. Side Charge 6.5 Creedmoor 22″ 20+1 Black Adjustable Magpul PRS Stock
LWRC REPRMKIIR65BPR22SC R.E.P.R. Side Charge 6.5 Creedmoor 22″ 20+1 Black Adjustable Magpul PRS Stock
| Weight | 8.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.000 × 12.000 × 4.500 in |
| upc | 850002972504 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 20 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Magpul PRS Adjustable Stock |
| magazine | 1 20 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.