Description
LWRC ICDIR5B16CM Individual Carbine Competition 5.56x45mm NATO 16.10″ 30+1 Black Anodized Black Adjustable Magpul MOE Stock Black Magpul MOE+ Grip
LWRC ICDIR5B16CM Individual Carbine Competition 5.56x45mm NATO 16.10″ 30+1 Black Anodized Black Adjustable Magpul MOE Stock Black Magpul MOE+ Grip
| Weight | 11.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 10.000 × 4.000 in |
| upc | 853677007816 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16.1" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Hard Coat Anodized |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Magpul MOE Fixed Rifle Stock |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.