Description
16″ BBL 30RD BLACK
16″ BBL 30RD BLACK
| Weight | 10.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.400 × 11.850 × 4.350 in |
| upc | 859890005264 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16.1000 |
| caliber_or_gauge | 6.8mm SPC Rem |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Hard Coat Anodized |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | LWRC Compact Adjustable Stock |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.