Description
16″ 30RD PATRIOT BROWN
16″ 30RD PATRIOT BROWN
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.850 × 12.050 × 4.900 in |
| upc | 854026005491 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16.0000 |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Patriot Brown Cerakote |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | LWRC Compact Adjustable Stock |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.