Description
Reciprocating Dust Cover/ Uses AR-15 Magazines
Reciprocating Dust Cover/ Uses AR-15 Magazines
| Weight | 6.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 640832003994 |
| brand | Kel-Tec |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black/ Green Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | O.D. Green Synthetic |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | Open Sights |
| stock | Green Cerakote/ Synthetic/ Folding |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.