Description
Buttstock with Spare Magazine Storage
Buttstock with Spare Magazine Storage
| Weight | 6.900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 640832003932 |
| brand | Kel-Tec |
| barrel_length | 18.5 |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black/ Tan Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Tan Synthetic |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | Open Sights |
| stock | Tan Cerakote/ Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.