Description
Magnum Research Desert Eagle, MK19, Single Action, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 44 Magnum, 6″ Barrel, Steel, Tungsten, Rubber Grips, Fixed Sights, Ambidextrous Thumb Safety, 8 Rounds, 1 Magazine, Ambidextrous DE44CATU
Magnum Research Desert Eagle, MK19, Single Action, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 44 Magnum, 6″ Barrel, Steel, Tungsten, Rubber Grips, Fixed Sights, Ambidextrous Thumb Safety, 8 Rounds, 1 Magazine, Ambidextrous DE44CATU
| Weight | 100.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.000 × 11.500 × 2.750 in |
| upc | 761226088967 |
| brand | Magnum Research |
| barrel_length | 6" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 8 Rounds |
| color | Tungsten |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote Tungsten |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Steel Frame |
| magazine | 1 8 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-18 |
| sights | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.