Description
Forward Assist/ Dust Cover/ Stainless Fluted Barrel
Forward Assist/ Dust Cover/ Stainless Fluted Barrel
| Weight | 11.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 810035754058 |
| brand | Diamondback Firearms |
| barrel_length | 20 Stainless Fluted |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 5+1 & 20+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Midnight Bronze |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Magpul CTR Stock |
| magazine | 2 20 rd. PMAG and 5 rd. CPD |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Forged 7075 T-6 Aluminum |
| sights | No Sights |
| stock | MOE K2 Grip/ Magpul CTR Stock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.