Description
Colt’s Manufacturing Python, Revolver, Double Action, 357 Magnum, 6″, Silver, Wood, 6 Rounds, 1:14, Colt Python 6″ Stainless Steel, Stainless Steel PYTHON-SP6WBB-TLS
Colt’s Manufacturing Python, Revolver, Double Action, 357 Magnum, 6″, Silver, Wood, 6 Rounds, 1:14, Colt Python 6″ Stainless Steel, Stainless Steel PYTHON-SP6WBB-TLS
| Weight | 83.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 98289003386 |
| brand | Colt Manufacturing |
| barrel_length | 6" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Semi-Bright Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Snake Scale Walnut |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-14 |
| sights | FT: Brass Bead RR: Adjustable |
| stock | Snake Scale Pattern Wood Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.