Description
Colt’s Manufacturing King Cobra, Revolver, 357 Magnum, 3″ Barrel, Steel, Stainless Finish, Hogue Grips, Brass Bead Front Sight, 6 Rounds KCOBRA-SB3BB
Colt’s Manufacturing King Cobra, Revolver, 357 Magnum, 3″ Barrel, Steel, Stainless Finish, Hogue Grips, Brass Bead Front Sight, 6 Rounds KCOBRA-SB3BB
| Weight | 64.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.000 × 9.000 × 3.750 in |
| upc | 98289001283 |
| brand | Colt Manufacturing |
| barrel_length | 3" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| magazine | |
| sights | FT: Blade RR: Frame Trench |
| stock | Hogue Overmolded |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.