Description
Colt’s Manufacturing Custom Competition, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 38 Super, 5″ National Match Barrel, Steel, Stainless Finish, Novak Adjustable Sights, 9 Rounds O1073CS
Colt’s Manufacturing Custom Competition, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 38 Super, 5″ National Match Barrel, Steel, Stainless Finish, Novak Adjustable Sights, 9 Rounds O1073CS
| Weight | 77.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.250 × 8.750 × 2.500 in |
| upc | 98289111814 |
| brand | Colt Manufacturing |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 38 Super |
| capacity | 9+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Brushed Stainless |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | G10 Black/Gray Checkered |
| magazine | 1 9 rd. |
| sights | FT: Novak Red Fiber Optic RR: Novak Adjustable |
| stock | G10 Checkered with Scallop |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.