Description
Colt’s Manufacturing Bright Cobra, Revolver, Double Action/Single Action, 38 Special +P, 2″ Barrel, Steel, Stainless Finish, Wood Medallion Grips, Brass Bead Front Sight, 6 Rounds COBRA-SS2BB
Colt’s Manufacturing Bright Cobra, Revolver, Double Action/Single Action, 38 Special +P, 2″ Barrel, Steel, Stainless Finish, Wood Medallion Grips, Brass Bead Front Sight, 6 Rounds COBRA-SS2BB
| Weight | 62.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.250 × 8.500 × 2.750 in |
| upc | 98289007148 |
| brand | Colt Manufacturing |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Polished Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Black Composite w/Colt Logo |
| magazine | |
| sights | FT: Brass Bead RR: Frame Trench |
| stock | Walnut Colt Medallion Inlay |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.