Description
Century Arms RI4335CCN VSKA *CA Compliant 7.62x39mm 16.25″ 10+1 Black Phosphate Rec Redwood Stock Black Polymer with Integrated Shark Fin Grip Right Hand
Century Arms RI4335CCN VSKA *CA Compliant 7.62x39mm 16.25″ 10+1 Black Phosphate Rec Redwood Stock Black Polymer with Integrated Shark Fin Grip Right Hand
| Weight | 9.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.800 × 9.200 × 4.000 in |
| upc | 787450750401 |
| brand | Century Arms |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Russian Red Maple Furniture |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Open Rifle Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.