Description
This is a color case hardened 1911 with diamond checkered Walnut grips.
This is a color case hardened 1911 with diamond checkered Walnut grips.
| Weight | 2.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.500 × 6.500 × 1.500 in |
| upc | 8053800946711 |
| brand | Charles Daly |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 8 Rounds |
| color | Case Hardened |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Color Case Hardened |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Diamond Checkered Walnut Grips |
| magazine | 1 8 rd. |
| sights | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.