Description
Century Arms VSKA, Semi-automatic Rifle, 7.62X39, 16.5″ Barrel, Black Color, Polymer Grip and Stock, Combloc Side Rail, 30Rd, 1 Magazine RI4090-N
Century Arms VSKA, Semi-automatic Rifle, 7.62X39, 16.5″ Barrel, Black Color, Polymer Grip and Stock, Combloc Side Rail, 30Rd, 1 Magazine RI4090-N
| Weight | 144.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.000 × 9.500 × 4.000 in |
| upc | 787450660397 |
| brand | Century Arms |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30 + 1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Synthetic Stock and Handguard |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Open Rifle Sights |
| stock | Polymer |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.